Ogłoszenia duszpasterskie - Sanktuarium Matki Bożej Sokalskiej w Hrubieszowie

NIEDZIELA TRÓJCY ŚWIĘTEJ 7 CZERWCA 2020

1. Dzisiaj, w Uroczystość Trójcy Przenajświętszej, ze szczególną czcią wypowiadamy słowa modlitwy „Chwała Ojcu i Synowi i Duchowi Świętemu...” Ilekroć świadomie wykonujemy na sobie znak krzyża, tylekroć wielbimy Trójcę Przenajświętszą. Dziś kończy się czas wypełnienia przykazania kościelnego odnośnie do przystąpienia do spowiedzi i Komunii św. wielkanocnej.

2. W czwartek, 11 czerwca, będziemy przeżywać Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa, czyli Boże Ciało. W tym dniu Msze św. w naszym kościele będą sprawowane o godz. 7.00, 9.00 i 17.30. Nie będzie Mszy św. o godz. 11.00, gdyż w tym czasie udajemy się tradycyjnie na procesję Bożego Ciała do kościoła św. Mikołaja. Procesja ulicami naszych parafii do czterech ołtarzy wyruszy z kościoła św. Mikołaja po Mszy św. o godz.
9.00. Prosimy o przygotowanie ołtarza przy ul. Ludnej oraz o pomoc w przygotowaniu wspólnego ołtarza przy skrzyżowaniu ulic Narutowicza i Partyzantów. Udekorujmy nasze domy i otwórzmy serca, aby mogło je opromienić Eucharystyczne Błogosławieństwo.

3. We sobotę, 13 czerwca  przypada uroczystość św. Antoniego z Padwy, którą przenosimy na najbliższą niedzielę 14 czerwca. W przyszłą niedzielę, podczas wszystkich Mszy św. poświęcimy lilie, które według tradycji noszone lub przechowywane w domu wyjednują łaski za przyczyną św. Antoniego. Po Mszy św. o godz. 9.00 i 11.00 odbędzie się także specjalne błogosławieństwo dzieci i matek oczekujących potomstwa.

4. W liturgii Kościoła w tym tygodniu obchodzimy:
- w poniedziałek – wspomnienie św. Jadwigi Królowej;
- w czwartek – Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Zbawiciela;
- w piątek – wspomnienie św. Anastazego Pankiewicza, męczennika;
- w sobotę – święto św. Antoniego z Padwy;

5. Informujemy, że w związku z panującą w Polsce epidemią nie organizujemy pielgrzymki autokarowej na uroczystości odpustowe w Radecznicy.

6. Uroczystość Pierwszej Komunii Św. odbędzie się w tym roku w niedzielę 26 lipca, do komunii przystąpi dziewięcioro dzieci.

7.
Od najbliższego piątku 12 czerwca o godz.6.30 - wznawiamy odprawianie porannej Drogi Krzyżowej.