Ogłoszenia - Sanktuarium Matki Bożej Sokalskiej w Hrubieszowie

Przejdź do treści
OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE  
29. Niedziela Zwykła - 17 października 2021
    
  
 1. W najbliższą niedzielę 24 października rozpoczyna się Tydzień Misyjny. Ofiary, które złożymy na tacę za tydzień przeznaczone będą w całości na potrzeby naszych zakonnych misjonarzy.
 2. W liturgii Kościoła w tym tygodniu obchodzimy:
  - w poniedziałek – święto św. Łukasza Ewangelisty;
  - we wtorek – wspomnienie św. Piotra z Alkantary, kapłana;
  - w środę – wspomnienie św. Jana Kantego, kapłana;
  - w czwartek – wspomnienie bł. Jakuba Strzemię, biskupa;
  - w piątek – wspomnienie św. Jana Pawła II, papieża;
  - w sobotę – święto św. Jana Kapistrana, kapłana, założyciela Prowincji Zakonnej OO. Bernardynów.
 3. Trwa miesiąc październik poświęcony wspólnotowej modlitwie różańcowej. Zapraszamy na nabożeństwa różańcowe codziennie o godz. 17.00;
 4. Przyjmujemy już karty z imionami zmarłych na wypominki listopadowe i roczne. Formularze, które zostały wyłożone w kościele, prosimy przynosić do zakrystii lub kancelarii parafialnej w godzinach dyżuru duszpasterskiego. Wypominki listopadowe będą odczytywane przez cały listopad podczas nabożeństwa za zmarłych o godz. 17.00, natomiast wypominki roczne odczytujemy w każdą niedzielę przed Mszą św. o godz. 11.00.
 5. Burmistrz Miasta Hrubieszowa, Szkoła Podstawowa Nr 3 oraz Zespół Wokalny „Lechici” zapraszają na program artystyczny z okazji XXI Dnia Papieskiego, który odbędzie się w dniu dzisiejszym o godz. 12.30 w sali widowiskowej Hrubieszowskiego Domu Kultury.
 6. Parafia Ducha Świętego w Hrubieszowie zaprasza wszystkich zainteresowanych do udziału w Seminarium Odnowy Wiary. Spotkania formacyjne odbywać się będą w każdy wtorek o godz. 18.00.  
 7. Najbliższe spotkanie młodzieży przygotowującej się do przyjęcia sakramentu bierzmowania odbędzie się w poniedziałek 25 października o godz. 17.30. Rozpocznie się Mszą świętą po której odbędzie się konferencja formacyjna i adoracja Najświętszego Sakramentu. Obecność kandydatów jest obowiązkowa.
 8. Aby umożliwić szerszej ilości osób udział w niedzielnej Mszy św. od dnia dzisiejszego wprowadzamy dodatkową mszę o godz. 13.00.
 9. Zachęcamy do odwiedzania naszej strony internetowej, gdzie znaleźć możemy więcej aktualnych informacji z życia parafii i sanktuarium. Polecamy także najnowszy numer tygodnika „Niedziela, który podejmuje tematykę religijności wśród młodzieży.
Wróć do spisu treści