Ogłoszenia - Sanktuarium Matki Bożej Sokalskiej w Hrubieszowie

Przejdź do treści
  XIV NIEDZIELA ZWYKŁA
3 LIPCA  2022r.

  
    1. Przeżywamy dzisiaj 14. Niedzielę Zwykłą. Serdecznie witamy wszystkich, którzy na czas wakacji przybyli do Hrubieszowa. Życzymy przyjemnego odpoczynku w bliskości Sanktuarium MB Sokalskiej.
  
    2. Rozpoczynającym się tygodniu w liturgii Kościoła obchodzimy:
  • w środę – wspomnienie bł. Marii Teresy Ledóchowskiej, dziewicy;
  • w piątek – święto św. Jana z Dukli, kapłana i patrona naszej zakonnej prowincji;
  • w sobotę – wspomnienie św. męczenników Mikołaja Picka, Willada i towarzyszy;
    3. Duszpasterstwo Kobiet serdecznie zaprasza na modlitwę różańcową w intencji pokoju na Ukrainie i w naszej ojczyźnie – codziennie o godz. 17.00;
4. W czwartek po Mszy św. wieczornej odbędzie się Adoracja Najświętszego Sakramentu w intencji powołań kapłańskich i zakonnych.
5. W najbliższą niedzielę 10 lipca obchodzić będziemy 79. rocznicę tzw. KRWAWEJ NIEDZIELI, kiedy to nastąpiła kulminacja zbrodni ludobójstwa dokonanego przez nacjonalistów ukraińskich wobec polskich współobywateli zamieszkujących Kresy Wschodnie II Rzeczypospolitej: Wołyń, Małopolskę Wschodnią oraz woj. lubelskie. Tego dnia w 1943 r. oddziały UPA zaatakowały około stu polskich wsi, brutalnie mordując mieszkańców. W tatach 1939-1947 w okrutny sposób zostało zamordowanych ok. 130 tys. Polaków – w tym ok. 200 kapłanów, braci i sióstr zakonnych – także w kościołach podczas sprawowania Mszy świętych – są to do dzisiaj tzw. „niedokończone Msze Wołyńskie”. Z naszego Zakonu zamordowano  6. kapłanów i braci zakonnych w tym jednego z ojców z Sokala – o. Stanisława Muchę oraz wszystkich zakonników w klasztorze we Fradze.  
Z tej racji w przyszłą niedzielę 10 lipca o godz. 13.00 zostanie odprawiona w naszym sanktuarium uroczysta Msza św. za pomordowanych na Wołyniu, Ziemi Sokalskiej i Hrubieszowskiej a po Mszy św. zostaną złożone kwiaty oraz zapalone znicze w przedsionku kościoła przy tablicy upamiętniającej te tragiczne wydarzenia.
6. Do sakramentu małżeństwa przygotowują się: Monika Kulik z parafii tutejszej oraz Radosław Brzózan z par. św. Mikołaja.
7. Od 1 do 30 lipca na wakacyjny odpoczynek udał się o. proboszcz – wszelkie sprawy kancelaryjne prosimy załatwiać z wikariuszem parafii – o.Zenobiuszem.
Wróć do spisu treści